İçeriğe git

- - - - -

VERASET PAY HESAPLAMA PROGRAMI

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 16 yanıt gönderildi

#1 serdar5884

serdar5884

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2007 - 03:12 ÖS

Merhaba arkadaşlar Veraset Kararları için Veraset Payhesaplama programı geliştirdim. aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. hadi kolay gelsin....

PROGRAMI İNDİRMEK İÇİN TIKLANIYIN

#2 aliance

aliance

Usta

• Usta
  • Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 514 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2007 - 06:18 ÖS

[açıkçası çok hoş olur çok teşekkür ederim, sulh hukukda çalışırken eş, çocuk anne baba ve kardeş paylarını hesaplamak kolay oluyordu ancak torun, torunun torunu gibi durumlarda baya bir sıkıntı çekiyordum. hala teyze amcayı belirtsmeme gerek bile yok.

#3 otastekin

otastekin

Advanced Member

• Site Yoneticisi
  • Pip*Pip*Pip*
  • 47 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2007 - 07:04 ÖS

programın ücretli mi?

#4 serdar5884

serdar5884

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2007 - 05:04 ÖS

Arkadaşlar tam sürümün ücreti 20 YTL'dir. Programın tam sürümünü satın almak isteyen arkadaş varsa serdar5884@yahoo.com adresinden bana ulaşabilir....

DEMO SÜRÜM İÇİN TIKLAYIN

#5 serdar5884

serdar5884

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 06 Aralık 2007 - 06:51 ÖS

Arkadaşlar Miras hesaplama için yapmış olduğum web sitesine sizleri de beklerim. Ziyaret etmek
Ayrıca bu sitede miras hesaplama tekniklerine de ulaşabilirsiniz..bölümünden her türlü konuyu tartışabilirsiniz.. bütün meslektaşlarımı beklerim... kolay gelsin....

Konu GöLGe tarafından 09 Ocak 2008 - 09:54 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir
İzin alınmadan forumda reklam linki verilmesi yasaktır bu yüzden linkeler engellenmiştir

#6 KOCAOGLU

KOCAOGLU

ADAM KAVGADA BELLİ OLUR

• Usta
  • Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 542 İleti

Yazma tarihi: 09 Ocak 2008 - 08:05 ÖÖ

Katipler orga reklam ücretini ödedin mi smile.gif

İlk mesajında vermiş olduğun dosya.cc linki bozuk. Linki yenilersen sevinirim.

#7 BATANAY

BATANAY

Advanced Member

• Azimli Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 24 Haziran 2008 - 11:50 ÖÖ

ilk linkte dosya yok deniliyor
ikinci linkte ise malum bakanlık bağlantısı izin vermiyor

#8 eXPerience

eXPerience

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2008 - 12:58 ÖÖ

Bu program sağlıklı değil . Eğer işi ticari birşeye dökmüşsen tam verim vermelisin . Programını denedim fakat demo sürümünün şöyle bir açığı var 5 ten fazla çocuğa izin vermiyor halbuki atıyorum 10 çocuklu olsun 10 rakamını ctrl +v aracılğıyla çocuk sayısı kısımına yapıştırdığında (ki ctrl+v kombinasyonunu kısıtlamamışsın) 10 adet çocuk çıkarabiliyor program.

Ayrıca eşlerin sonradan ölmeleri ve paylara sonradan eklemeler yapılması vs. gibi özel durumlar var. Yani ezcümle sağlıksız..

#9 Son_Samuray

Son_Samuray

Usta

• Usta
  • Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 707 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2008 - 10:46 ÖÖ

QUOTE(eXPerience @ Dec 20 2008, 01:58) <{POST_SNAPBACK}>
Bu program sağlıklı değil . Eğer işi ticari birşeye dökmüşsen tam verim vermelisin . Programını denedim fakat demo sürümünün şöyle bir açığı var 5 ten fazla çocuğa izin vermiyor halbuki atıyorum 10 çocuklu olsun 10 rakamını ctrl +v aracılğıyla çocuk sayısı kısımına yapıştırdığında (ki ctrl+v kombinasyonunu kısıtlamamışsın) 10 adet çocuk çıkarabiliyor program.

Ayrıca eşlerin sonradan ölmeleri ve paylara sonradan eklemeler yapılması vs. gibi özel durumlar var. Yani ezcümle sağlıksız..

Bence de, aynen katılıyorum, ben hiçbir program denemedim ancak çok ince ayrıntılar var veraset hesaplarında, hiçbir programın bunların tümünü değerlendireceğini sanmıyorum. Bazı basit durumlar hariç doğru sonuç vereceğini tahmin etmiyorum...

#10 serdar5884

serdar5884

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2009 - 06:49 ÖS

Merhaba arkadaşlar programın ücretsiz ve tam sürümünü hizmetinize sunuyorum.... Hayırlı olsun...
Programın gelişmesini destekleyen arkadaşlarımız programda belirttiğim hesap numarasına havale yapabilirler...
Teşekkür ederim....

Link1

Link2

#11 Son_Samuray

Son_Samuray

Usta

• Usta
  • Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 707 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2009 - 07:34 ÖS

QUOTE(serdar5884 @ Feb 22 2009, 19:49) <{POST_SNAPBACK}>
Merhaba arkadaşlar programın ücretsiz ve tam sürümünü hizmetinize sunuyorum.... Hayırlı olsun...
Programın gelişmesini destekleyen arkadaşlarımız programda belirttiğim hesap numarasına havale yapabilirler...
Teşekkür ederim....

Link1

Link2

Denemek için indirdim ve kontrol ettim. Eline sağlık güzel olmuş, yalnız bir kaç sorum olacak...

1) Murisin ölü çocuklarının eşleri, çocukların miras bırakandan önce ve sonra ölümüne göre pay alıyor, yani miras bırakandan önce ölürse gelinler pay almıyor, miras bırakandan sonra ölürlerse pay alıyorlar, bu husus göz önünde bulundurulmuş mu? Gördüğüm kadarıyla göz önünde bulundurulmamış...

2) Bekar olarak ölen çocukların yazılmaması gerektiği belirtiliyor. Oysa miras bırakandan sonra ölürse bekar ölen çocuk da pay alır, payın yarısı sağ olan anneye, yarısı da sağ kardeşlere kalır. Bu husus da göz önünde bulundurulmamış sanırım.

Veraset hesaplama karışık bir iş, bir sürü ince ayrıntısı var... Yine de eline sağlık güzel olmuş...

#12 serdar5884

serdar5884

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2009 - 08:11 ÖS

İleti görüntüleSon_Samuray, Feb 22 2009, 19:34 tarihinde yazdı.

Denemek için indirdim ve kontrol ettim. Eline sağlık güzel olmuş, yalnız bir kaç sorum olacak...

1) Murisin ölü çocuklarının eşleri, çocukların miras bırakandan önce ve sonra ölümüne göre pay alıyor, yani miras bırakandan önce ölürse gelinler pay almıyor, miras bırakandan sonra ölürlerse pay alıyorlar, bu husus göz önünde bulundurulmuş mu? Gördüğüm kadarıyla göz önünde bulundurulmamış...

2) Bekar olarak ölen çocukların yazılmaması gerektiği belirtiliyor. Oysa miras bırakandan sonra ölürse bekar ölen çocuk da pay alır, payın yarısı sağ olan anneye, yarısı da sağ kardeşlere kalır. Bu husus da göz önünde bulundurulmamış sanırım.

Veraset hesaplama karışık bir iş, bir sürü ince ayrıntısı var... Yine de eline sağlık güzel olmuş...

Haklısın Son_Samuray, programda çok eksik var, zaman buldukça eksiklikleri tamamlamaya çalışıyorum.
1. soruda belirttiğin murisin ölen çocuklarının eşlerinin pay alıp almayacaklarına hesaplayan kişinin karar vermesi gerekir. yani programı kullanan kişinin az da olsa hesaplamayı bilmesi gerekir.... o zaman program ne işe yarıyor diyeceksin...
Program en sık rastlanılan veraset kararlarına esas payları en hızlı ve hatasız şekilde hesaplayabiliyor. Program olabilecek bütün payları hesaplar demiyorum, eksik yönleri çok tabiki... Zaten Hukuk Mahkemelerine bakmıyorum, savcılık katibiyim o yüzden kendim için değil sizler için geliştirdim bu programı...

Eğer excel'de kendine güvenen, ben geliştiririm diyen arkadaşımız varsa, programı göndereyim geliştirsin ortak iyi bir program yapalım.... Hadi kolay gelsin.

#13 Nergin

Nergin

Ustad

• Moderators
  • 2.850 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2009 - 09:46 ÖÖ

1. linki indirdim ilk verasette kullanacağım yalnız ikinci link için parola istiyor

#14 Nergin

Nergin

Ustad

• Moderators
  • 2.850 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2009 - 11:19 ÖÖ

Denedim ama hesaplama yapmadı serdar bunun bir yöntemi mi var acaba

#15 eXPerience

eXPerience

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2009 - 11:42 ÖS

QUOTE(Nergin @ Feb 26 2009, 13:19) <{POST_SNAPBACK}>
Denedim ama hesaplama yapmadı serdar bunun bir yöntemi mi var acaba

Bu tür programlara itimat etmeyiniz; Hesaplayabileceği paylar zaten basit paylardır.

Ayrıca Sulh Hukuklara iyi haber;

Uyap yazılımının üzerinde çalışmış olduğu bir konuda bilgi vermek istiyorum. TC Kimlik Numarası girilerek muris'in veraset pay hesabını tamamen UYAP hazırlayacak..
Zaman konusunda bir bilgim yok.
Umarım En kısa zamanda yazılım tamamlanır.

İyi Çalışmalar..

#16 Son_Samuray

Son_Samuray

Usta

• Usta
  • Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 707 İleti

Yazma tarihi: 28 Şubat 2009 - 09:07 ÖÖ

QUOTE(eXPerience @ Feb 26 2009, 23:42) <{POST_SNAPBACK}>
Bu tür programlara itimat etmeyiniz; Hesaplayabileceği paylar zaten basit paylardır.

Ayrıca Sulh Hukuklara iyi haber;

Uyap yazılımının üzerinde çalışmış olduğu bir konuda bilgi vermek istiyorum. TC Kimlik Numarası girilerek muris'in veraset pay hesabını tamamen UYAP hazırlayacak..
Zaman konusunda bir bilgim yok.
Umarım En kısa zamanda yazılım tamamlanır.

İyi Çalışmalar..

Hadi yaa smile.gif

#17 GöLGe

GöLGe

Site Kurucusu...

• Administrators
  • 6.940 İleti

Yazma tarihi: 01 Mart 2009 - 03:27 ÖS

Konu Aşağdaki linkten devam ediyor

PROGRAMI İNDİRMEK VE YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı