İçeriğe git


- - - - -

ARİYET SÖZLEŞMESİ


  • Please log in to reply
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 GöLGe

GöLGe

    Site Kurucusu...

  • Administrators
  • 6.940 İleti

Yazma tarihi: 18 Temmuz 2009 - 01:43 ÖS

ARİYET SÖZLEŞMESİ
ANKARA, .../.../....
MADDE 1. TARAFLAR

Necatibey cad. 14/13 Sıhhiye/Ankara adresinde ikamet eden Hüseyin B. (bundan sonra “ariyet veren” olarak anılacaktır) ile Necatibey cad. 14/13 Sıhhiye/Ankara adresinde ikamet eden Hasan B. (bundan sonra “ariyet alan”olarak anılacaktır) arasında aşağıdaki koşullarla bir ariyet sözleşmesi akdolunmuştur.

MADDE 2. KONU

İş bu sözleşmenin konusu, mülkiyeti ariyet verene ait olan Meşe marka bilgisayarın, iki ay süreyle ariyet alana, doktora tezini yazmak amacıyla bedelsiz olarak verilmesidir.

MADDE 3. TARAFLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Ariyet veren, ariyet konusu Meşe marka bilgisayarı .../.../... tarihinde ariyet alana teslim edecektir.

Ariyet alan, ariyet konusu Meşe marka bilgisayarı her türlü dikkat ve özeni göstererek kullanacak, kesinlikle üçüncü kişilere kullandırmayacak, kullanmadığı zamanlarda bilgisayarın kılıfını örtmek suretiyle tozlanmasını önleyecektir.

Ariyet alan, ariyet konusu Meşe marka bilgisayarı kullanımı bittiğinde gerekli bakımları yaptırarak iki aylık sürenin dolduğu günün bitiminde ariyet verene teslim edecektir. Ariyet alan ariyet konusunu sözleşme süresinin bitiminde iade etmediği takdirde gecikilen her gün için 10.000.000.-(on milyon) TL ödeyecektir. Ariyet alan ariyet konusu Meşe marka bilgisayarda meydana gelecek her türlü zarardan sorumlu olacaktır. Ariyet alan, ariyet konusunun kullanılmayacak derecede zarar görmesi durumunda bilgisayarın rayiç bedelini %20 fazlasıyla ariyet verene ödeyecektir.

MADDE 4. YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşmeden doğacak muhtemel uyuşmazlıklar için Ankara mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır.

İş bu sözleşme, .../.../... tarihinde Ankara’da iki nüsha olarak hazırlanıp taraflarca imzalanmış olup taraflara birer nüsha teslim edilmiştir.

Ariyet veren Ariyet Alan
(Adı, soyadı, İMZA) (Adı, soyadı, İMZA)
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı