İçeriğe git


- - - - -

Tüm Hastaneler tek numara Yalanı


 • Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 derebey

derebey

  Advanced Member

 • Azimli Üye
 • Pip*Pip*Pip*
 • 31 İleti

Yazma tarihi: 29 Ocak 2009 - 06:21 ÖÖ

TÜM HASTANELER TEK TELEFON == 444 0 911

Tüm hastaneler Türkiye'nin her yerinden ulaşılabilen tek bir no.da birleştiler.

Cep telefonunuzdan ararsanız bulunduğunuz ilin alan kodu ile aramanız gerekiyor.

Mesela İstanbul' da 0212 444 0 911 veya 0216 444 0 911

Bu telefonu aradığınızda en yakın Ambulans olay yerine gönderiliyor.

Kaydediniz...!!!

İLETEBİLDİĞİNİZ KADAR ÇOK KİŞİYE İLETİN!!!

HİÇ İHTİYACINIZIN OLMAMASI DİLEĞİYLE…

---- SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM--------

#2 blue_linux

blue_linux

  KIdemli Usta

 • Moderators
 • 1.265 İleti

Yazma tarihi: 29 Ocak 2009 - 06:25 ÖÖ

Bu 'numara' öldürürHayatımıza pekçok kolaylık getiren internet, istismar edildiğinde ya da yanlış kullanıldığında felaketlere yolaçabiliyor. Tüm hastanelerin, Türkiye'nin her yerinden ulaşılabilen bir telefonda birleştiğine ilişkin internet kullanıcılarına gönderilen bir E-mail, Sağlık Bakanlığı'nı da harekete geçirdi. 'Tüm hastaneler, Türkiye'nin her yerinden ulaşılabilen bir telefonda birleşmişler' diye başlayan E-mailde, '4440911' nolu telefon arandığında, en yakın ambülansın olay yerine gönderileceği de ifade ediliyor.

Bilgiler yalan

Oysa, verilen telefon numarası Sağlık Bakanlığı'na değil, özel bir şirkete ait. Yani tüm hastanelerin tek bir telefonda birleştiği doğru değil, şirketin ambülans hizmeti de yok. Sözkonusu telefon numarasının Sağlık Bakanlığı'na ait olmadığını söyleyen İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Ali Önder, konuya ilişkin bir soruşturma açıldığını belirtti. Acil sağlık hizmetinde, saniyelerin bile büyük önem taşıdığını vurgulayan Önder, bu telefon numarasından ambülans isteyerek vakit kaybedip hayatını kaybedenlerin ortaya çıkabileceğine dikat çekti.

İnternet Kurulu üyesi Doç Dr. Mustafa Akgül de, mevzuatın müsait olması halinde, bu tür mesajları yayanlara, yanıltıcı ve ticari amaçlı bilgi sunmak noktalarında, kamuoyunu ve tüketiciyi yanıltmaktan soruşturma açılabileceğini dile getirdi. Yanıltıcı E-maillerin gönderilmesinin engellenemediğini ifade eden Akgül, benzer duyuruları kontrol edebilecek web siteleri ve kamu için tarama yapabilecek E-Türkiye portali oluşturulmasını önerdi. Akgül, bu tür duyurulara karşı, vatandaşların devlet ve sivil toplum örgütleri tarafından belirli periyotlarla çeşitli iletişim araçları üzerinden uyarılması gereğini de sözlerine ekledi.

4440911 nolu telefona çıkan görevliyse, sözü edilen e-maillerin, yanlış anlaşılma sonucu gönderilmiş olabileceğini savundu.


alıntı:Yenişafak

#3 cerkez79

cerkez79

  Kıdemli Uye

 • Kidemli Uye
 • Pip*Pip*Pip*
 • 340 İleti

Yazma tarihi: 29 Ocak 2009 - 05:53 ÖS

gölge ve kartol bu mesajı arkadaşların yanlış anlamalarını önlemek için silelim ve blue_linux un mesajı kalsın ne dersiniz?

NOT: Silmeyeceğinizi beyan ettiğinizi biliyorum ancak bu mesaj yanlış anlaşılmalara mahal verebileceği için teklif ediyorum.
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı